Nic tak nie zachęca do zakupu sprzętu jak czerwony napis „Elektronika użytkowa na raty 0%”. Obecnie Polacy coraz chętniej rozkładają zakupy na raty, a tego rodzaju finansowanie oferuje niemalże każdy sklep elektroniczny, w tym m.in. Media Expert, Avans czy Media Markt. Jakie są zalety tego rozwiązania i jak kupić sprzęt na raty? Odpowiedź znajduje się w artykule!
do 20 rat 0% | do 15 rat 0% |
do 10 rat 0% | do 10 rat 0% |
Elektronika użytkowa na raty 0% – czy warto?
Raty 0% pozwalają rozciągnąć wydatek w czasie. W przypadku elektroniki, takiej jak laptopy gamingowe, telewizory, smartfony, konsole do gier czy tablety, często mowa o kwotach rzędu kilku tysięcy złotych. Nie każdy może sobie pozwolić na tak duży, jednorazowy wydatek, zwłaszcza jeśli nie był on planowany. Rozłożenie zakupu na raty 0% pozwala zachować płynność finansową. Wiele sklepów oferuje również promocje i bonusy dla osób korzystających z tej formy finansowania. Mogą to być zniżki lub drobne prezenty.
Elektronika na raty 0% to warte uwagi rozwiązanie. Poza tym, że pozwala rozłożyć płatność na kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt rat, pomaga również budować zdolność kredytową. Należy jedynie pamiętać, że każdy tego typu zakup powinien być dobrze przemyślany. To zobowiązanie na wiele miesięcy przeznaczone przede wszystkim dla osób o stałym źródle dochodu.
Jak kupić elektronikę na raty przez internet?
Aby uzyskać elektronikę na raty przez internet, jako metodę zapłaty wybranego urządzenia należy wybrać raty 0%. Wówczas strona zostanie przekierowana do wniosku kredytowego. Dokument ten wymaga uzupełnienia takich informacji, jak:
- preferowana liczba rat,
- dane osobowe, w tym imię i nazwisko, PESEL, numer i seria dowodu, adres zamieszkania i zameldowania,
- źródło i wysokość dochodu,
- miesięczne zobowiązania.
Jeśli nie ma żadnych wątpliwości co do zdolności kredytowej, wniosek może zostać zaakceptowany automatycznie. W innej sytuacji dokument może wymagać sprawdzenia przez pracownika. Dla ostatecznej decyzji kluczowa jest historia BIK.
Elektronika raty zero procent – gdzie kupić?
Elektronikę na raty zero procent online oferują popularne sklepy elektroniczne, takie jak Media Expert oraz Media Markt. Raty z atrakcyjnym oprocentowaniem proponuje m.in. Avans oraz Neo24. RRSO jest uzależnione od wielu czynników, również tych, o których decyduje kupujący. To np. okres kredytowania.
W celu wcześniejszej spłaty zobowiązania warto skontaktować się z bankiem, który udzielił finansowania. W niektórych przypadkach możliwe będzie odzyskanie części zapłaconej prowizji. Liczbę i wysokość rat zawsze należy dopasować do własnych możliwości.
Jaką elektronikę użytkową można wziąć na raty?
Jakie produkty obejmuje elektronika na raty 0%? Z reguły sklep, który proponuje tego typu finansowanie, pozwala rozłożyć na raty każdy dostępny sprzęt. Będą to więc:
- telefony komórkowe i smartfony,
- telewizory i monitory,
- kina domowe,
- komputery i laptopy,
- tablety,
- smartwatche,
- drukarki,
- konsole do gier,
- słuchawki bezprzewodowe i przewodowe,
- klawiatury i myszki.
W największych sklepach na raty można rozłożyć sprzęt RTV takich marek, jak Samsung, Lenovo, Xiaomi, ASUS, Dell, Apple czy Sony. Im sprzęt będzie droższy, tym uzyskanie tego typu finansowania będzie trudniejsze.
Na co zwrócić uwagę, wybierając elektronikę na raty 0%?
Chcąc rozłożyć zakup elektroniki na raty 0% należy zwrócić uwagę m.in. na liczbę rat oraz termin ich płatności. Parametry powinny zostać dostosowane do wysokości zarobków oraz dnia, w którym wynagrodzenie wpływa na konto. Tak jak w przypadku każdego innego zakupu, należy upewnić się, że dany sprzęt faktycznie jest dobrym wyborem. Warto sprawdzić alternatywne produkty różnych marek o podobnych parametrach. Nie należy podejmować pochopnych decyzji tylko ze względu na atrakcyjne finansowanie.
Aby mieć pewność, że zakup nie będzie wiązał się z żadnymi dodatkowymi kosztami, należy sprawdzić wskaźnik RRSO. Nawet jeśli oprocentowanie wynosi 0%, wcale nie oznacza to, że bank nie może naliczać żadnych prowizji czy odsetek. To właśnie wskaźnik RRSO informuje o tym, czy koszt finansowania faktycznie wynosi 0 zł.