iPad na raty 0%

Apple iPad na raty 0% cieszy się dużą popularnością. Nie każdy może sobie pozwolić na jednorazowy wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, a więc raty dla takiej osoby okażą się idealnym rozwiązaniem. Pozwolą utrzymać płynność finansową oraz uniknąć dużego obciążenia portfela. Jak zakupić iPad na raty przez internet? O tym w dalszej części artykułu!

Media Expert Neo24
do 20 rat 0% do – rat 0%
Chwilowo niedostępny
Media Markt Avans
do 10 rat 0% do 60 rat

Czym wyróżnia się Apple iPad?

iPad to tablet marki Apple, a więc wyróżnia się charakterystycznymi dla tej marki technologiami. Mowa tu o:

 • iPadOS – system operacyjny wyposażony w zaawansowane funkcje,
 • wyświetlaczu Retina – zapewnia dobrą ostrość obrazu i perfekcyjne odwzorowanie kolorów,
 • Apple pencil – narzędzie przeznaczone do rysowania i pracowania na iPadzie.

Apple iPad na raty 0% – jak kupić?

Zakup Apple iPad na raty 0% nie jest wcale skomplikowany. Obejmuje następujące kroki:

 1. Wybór preferowanego iPad’a oraz dodanie do go koszyka internetowego. Może to być iPad Pro, iPad Air czy iPad mini.
 2. Uzupełnienie danych do wysyłki i preferowanej formy dostawy.
 3. Wybór rat 0% jako metody płatności.
 4. Uzupełnienie wniosku kredytowego.

Niektóre sklepy współpracują z kilkoma bankami i tym samym umożliwiają wybór preferowanego banku. Warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi propozycjami, bowiem różne banki mogą preferować różne warunki. Mowa tu m.in. o liczbie rat, ich wysokości, a także o wysokości dodatkowych kosztów.

Wniosek kredytowy powinien zawierać wszelkie niezbędne dane osobowe, a także informacje dotyczące aktualnej sytuacji finansowej. Szczególne znaczenie dla ostatecznej decyzji kredytowej ma przede wszystkim wysokość zarobków oraz historia kredytowa. W przypadku niespłaconych w terminie zobowiązań praktycznie nie ma szans, by uzyskać tablet iPad Pro 12.9 cala 6 generacji na raty 0%.

Gdzie kupić iPad na raty przez internet?

Zakupy na raty oferuje niemalże każdy sklep internetowy. W przypadku iPada będą to następujące sklepy z elektroniką:

 • Media Expert,
 • Media Markt,
 • Avans,
 • x-kom.

Warto jednak zaznaczyć, że tylko dwa pierwsze sklepy oferują sprzęt Apple na raty 0%. W pozostałych przypadkach należy liczyć się z dodatkowymi kosztami, które są określane w RRSO. Mogą się różnić w zależności od sklepu oraz banku, jaki z nim współpracuje.

iPad raty zero procent – dodatkowe koszty

Sklep, który umożliwia zakup sprzętu na raty 0% – w rzeczywistości jest tak naprawdę pośrednikiem w zawarciu kredytu konsumenckiego. Nie ma on więc wpływu na to, czy i jakie koszty nalicza bank. Opłaty, które mogą zostać naliczone w ramach zakupu tabletu Apple iPad’a to przede wszystkim:

 • prowizja – to opłata pobierana za samo udzielenie kredytu na zakup urządzenia,
 • oprocentowanie – w przypadku rat 0% opłata ta nie występuje, składa się na nią marża banku oraz stopa bazowa,
 • ubezpieczenie – w niektórych sklepach ubezpieczenie jest niezbędne, bowiem pozwala zabezpieczyć się sklepowi i bankowi przed brakiem płatności,
 • gwarancja – to dobrowolne rozwiązanie, dzięki któremu za dodatkową opłatą miesięczną kupujący uzyskuje dłuższą i szerszą gwarancję na swój sprzęt.

Wszystkie dodatkowe koszty zawierane są w RRSO i to właśnie ten parametr mówi o ich łącznej wysokości.

iPad raty zero procent – jakie warunki finansowania?

Warunki finansowania iPad’a na raty przez internet będą się różnić w zależności od sklepu i banku, z jakim zawierana jest umowa ratalna. To kupujący decyduje, na ile rat zostanie rozłożona płatność. Najpopularniejsze rozwiązania to:

 • 6 rat,
 • 12 rat,
 • 20 rat,
 • 24 raty,
 • 36 rat,
 • 40 rat.

Kupujący może również wybrać termin płatności pierwszej raty, a także wysokość wpłaty własnej. Nie jest ona obowiązkowa, jednak zwiększa szanse na uzyskanie Apple iPad’a na raty 0%. Jeśli wartość urządzenia jest duża, bank może sam zaproponować początkową wpłatę. Pozwoli to zmniejszyć comiesięczną ratę. 

Apple iPad na raty 0% – zalety i wady

iPad na raty zero procent przez internet posiada szereg zalet, do których należy zaliczyć przede wszystkim szybką dostępność. Kupujący może otrzymać sprzęt tuż po finalizacji zamówienia, bez zbędnego czekania ani nawet wpłacania pierwszej raty. Apple iPad na raty 0% pozwala również budować zdolność kredytową. Ta z kolei jest niezbędna do uzyskania np. kredytu hipotecznego.

Wadą tego rozwiązania jest konieczność terminowego spłacania rat. Kupujący musi pamiętać, że układ ratalny to przede wszystkim obowiązek, a nie tylko przyjemność. Każdy zakup powinien być dobrze przemyślany i poprzedzony analizą sytuacji finansowej. iPad na raty przez internet to propozycja dla osób o stałym i pewnym źródle dochodów.

Dodaj komentarz

Informacje w serwisie nie stanowią oferty handlowej, decyzja o podpisaniu umowy na produkt finansowy jakim jest kredyt, powinna być przemyślana.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne problemy ze spłatą rat.