Telefon na raty przez internet – zobacz jak kupić smartfon na raty 0%

Smartfony stały się nieodłącznym elementem naszego życia, najnowsze modele mają wysoką cenę i potrafią kosztować nawet kilka wypłat, co utrudnia zakup za gotówkę. Na szczęście, wiele sklepów oferuje możliwość zakupu telefonu na raty przez internet, co pozwala na wygodne rozłożenie płatności w czasie, często bez naliczania odsetek. W niniejszym artykule przedstawimy zalety i potencjalne pułapki takiego zakupu.

RTV Euro AGD Media Markt Neo24.pl
20 rat 0% do 10 rat 0% 20 rat 0%
Chwilowo niedostępne

Czy warto kupić telefon na raty 0%?

Wiele sklepów oferuje możliwość zakupu telefonu na raty 0%, co umożliwia rozłożenie zakupu na kilka lub kilkanaście miesięcznych rat bez ponoszenia kosztów odsetkowych. Ta forma finansowania, oprócz oczywistych korzyści finansowych, posiada wiele innych zalet.

Przede wszystkim, zakup smartfona na raty 0% pozwala na otrzymanie nowego modelu bez potrzeby oszczędzania na niego przez długi czas – najnowsze modele wiodących marek takich jak iPhone, Samsung, Xiaomi czy Huawei kosztują zazwyczaj kilka tysięcy złotych. Należy pamiętać, że rynek telefonów komórkowych jest dynamiczny, co wymusza częste zmiany aparatu jeżeli chcemy korzystać z najnowszych rozwiązań.

Poza brakiem odsetek od ceny smartfona, wiele sklepów oferuje atrakcyjne promocje w ramach zakupów na raty 0%. Klienci mogą w ten sposób otrzymać dodatkowe korzyści, takie jak zniżki na akcesoria lub dodatkowe usługi, ale także prezenty. W ten sposób, oprócz korzyści finansowych, kupujący mogą skorzystać z innych bonusów, co zwiększa atrakcyjność oferty.

Podczas zakupów przez internet, formalności związane z kredytem konsumenckim na telefon są ograniczone do minimum, a sama decyzja trwa zazwyczaj kilka minut. Pomimo wielu zalet tego rozwiązania, należy pamiętać, że raty to przede wszystkim obowiązek i każda decyzja zakupowa powinna być przemyślana.

Jakie warunki trzeba spełnić żeby wziąć smartfon na raty?

Wiele sklepów internetowych oferuje możliwość zakupu telefonów na raty, wymagają one spełnienia określonych warunków, zanim klient będzie mógł skorzystać z tej formy finansowania.

Należy mieć świadomość, że klient w ramach płatności ratalnej podpisuje umowę z bankiem, z którym współpracuje sklep. Większość banków wymaga, aby klient posiadał stałe zatrudnienie, co oznacza, że musi mieć umowę o pracę lub udokumentowany stały dochód z innego źródła. Niektóre akceptują także osoby prowadzące działalność gospodarczą, ale wtedy konieczne jest udokumentowanie jej działalności.

Kolejnym warunkiem jest to, że klienci muszą posiadać pozytywną historię kredytową.Szansę na udzielenie pozytywnej decyzji zwiększa przynajmniej jedna,  zakończona historia spłaty kredytu, która potwierdza zdolność do uregulowania zobowiązań w terminie. Przed podjęciem decyzji o zakupie telefonu na raty, warto sprawdzić swoją historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej i upewnić się, że jest ona pozytywna.

Przy składaniu wniosku o raty, konieczne jest dostarczenie bankowi odpowiednich dokumentów. Zazwyczaj są to dokumenty potwierdzające tożsamość – w Polsce respektowane są dowód osobisty lub paszport. Niektóre instytucje finansowe, szczególnie przy wyższych kwotach kredytu, wymagają także przekazania dokumentu, który potwierdza stałe zatrudnienie.

W zależności od wybranego sklepu, wymagania mogą się różnić, ale spełnienie powyższych powinno znacząco ułatwić uzyskanie finansowania w postaci kredytu na telefon.

Jak kupić telefon na raty przez Internet?

Zakup telefonu na raty przez internet wiąże się przede wszystkim ze złożeniem zamówienia w sklepie internetowym i wybraniem formy płatności jako raty. Następnym etapem jest wypełnienie wniosku kredytowego.

Wypełnienie wniosku o raty online jest procesem łatwym i szybkim. Pierwszym krokiem jest podanie podstawowych danych, takich jak imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, numer PESEL oraz numer dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Następnie, konieczne jest określenie stanu cywilnego oraz podanie numeru telefonu, na który zostanie wysłany kod potwierdzający tożsamość i zastępujący podpisanie umowy jeżeli zostaną spełnione wymagane warunki.

W kolejnym kroku, klient musi podać informacje dotyczące swojego dochodu i jego źródła, np. umowy o pracę, działalności gospodarczej, renty lub emerytury. W tym miejscu należy także określić wielkość gospodarstwa domowego oraz stałe opłaty, takie jak inne kredyty, czynsz, alimenty itp. Wprowadzenie tych informacji pozwala na ocenę zdolności kredytowej klienta i dopasowanie oferty do jego indywidualnych potrzeb.

Wiele banków wymaga także potwierdzenia w postaci przelania 1 zł z konta, na które przelewane są wpływy, które wcześniej wskazaliśmy we wniosku – to dodatkowe zabezpieczenie potwierdzające naszą tożsamość.

Ostatnim krokiem jest potwierdzenie wprowadzonych danych i przesłanie wniosku do weryfikacji. W tym czasie, bank lub sklep dokonuje analizy zdolności kredytowej klienta oraz sprawdza jego historię kredytową w BIK. Pozytywna decyzja kredytowa oznacza, że klient może przystąpić do realizacji zakupu smartfona na raty.

Raty na telefon na dowód w Media Expert

media expert

Media Expert oferuje kilka możliwości finansowania telefonu, jako popularne, należy wskazać kredyt  50/50, gdzie 50% płacimy przy zakupie, a drugą połowę po pół roku. Kolejna opcja to do 20 rat 0%. W podpisywaniu umów kredytowych pośredniczy firma TERG S.A., która jest pośrednikiem w imieniu Santander Consumer Bank S.A., Alior Bank S.A., Credit Agricole Bank Polska S.A., Bank Millennium S.A.. Wybranie banku, w którym mamy konto może ułatwić weryfikację naszych dochodów.

Raty 0% przez internet na telefon w Media Markt

media expert

Media Markt oferuje jedną opcję rat 0% – 3 do 6 rat i do 6 miesięcy odroczenia pierwszej raty za telefon. Sklep współpracuje z BNP Paribas Bank Polska S.A. Forma zabezpieczenia jest taka sama jak w przypadku poprzednich sklepów.

Raty na smartfona 0% na dowód w RTV Euro AGD

W przypadku RTV Euro AGD mamy dwie podstawowe możliwości rat – 20×0% lub 24×0% z ochroną sprzętu (ubezpieczeniem na zakupiony produkt). Zakup z tą formą płatności jest dostępny dla osób, które ukończyły 18 lat i nie prowadzą działalności. Sklep RTV Euro AGD współpracuje z trzema bankami – Alior Bank S.A., Credit Agricole Bank Polska S.A, Santander Consumer Bank S.A..Proces kredytowy zawiera przelew na 1 zł z prywatnego konta oraz podpisanie umowy przez kod SMS.

Telefony na raty 0% – czy to się opłaca?

Zakup telefonu na raty 0% kusi uproszczonymi formalnościami, które można załatwić nie ruszając się z domu. Takie rozwiązanie pozwala na to, że klienci mają dostęp do najnowszych modeli telefonów, nie ponosząc jednorazowego wysokiego kosztu, a jednocześnie nie ponosząc kosztów odsetkowych. Należy jednak zachować spokój i przede wszystkim zapoznać się dokładnie z umową, ale także realnie ocenić czy rata nie będzie problematyczna pod kątem spłaty. Zła historia kredytowa może ciągnąć się za nami przez długi czas i powodować odmowy przy kolejnych próbach rozłożenia płatności na raty.

Dodaj komentarz

Informacje w serwisie nie stanowią oferty handlowej, decyzja o podpisaniu umowy na produkt finansowy jakim jest kredyt, powinna być przemyślana.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne problemy ze spłatą rat.